Настани

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан присуствуваше на свечената прослава по повод матурирањето на 49-тата генерација богослови

Во саботата, на 10 јуни 2017 година, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан присуствуваше на свечената прослава по повод матурирањето […]

Еднодневна ексурзија

Со благослов на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел, на ден 02.05.2017 г., се реализира еднодневната екскурзија на учениците при […]