Настани

Призив на Светиот Дух

„Без мене не можете да направите ништо“ вели Словото Божјо, па затоа секоја година во Македонската православна богословија „Св. Климент […]

Приемен испит во МПБ

На 24.06.2017 г. се одржа приемниот испит за запишување на нови ученици, во I клас, во македонската православна богословија „Свети […]

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан присуствуваше на свечената прослава по повод матурирањето на 49-тата генерација богослови

Во саботата, на 10 јуни 2017 година, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан присуствуваше на свечената прослава по повод матурирањето […]

Еднодневна ексурзија

Со благослов на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел, на ден 02.05.2017 г., се реализира еднодневната екскурзија на учениците при […]